JR Pass

28 czerwiec 2016  (wtorek)

JR Pass to bilet uprawniający do nielimitowanej ilości przejazdów w Japonii w określonym na bilecie terminie. Dla dość dużo podróżujących turystów jest to najbardziej opłacalna forma podróżowania po Japonii (i przy okazji bardzo wygodna:) . Co ciekawe JR Pass nie mogą nabyć Japończycy, jest więc przeznaczony wyłącznie dla obcokrajowców.

JR Pass uprawnia do przejazdu bardzo rozbudowaną siatką połączeń, ale nie wszystkich dostępnych. Obejmuje także podróż ekspresami shinkasenami za wyj. dwóch linii.

Bilet można wykupić w opcji 7,14 i 21 dniowej. Dostępne są bilety w 1 lub 2 klasie. Ceny biletów w drugiej klasie na dzień pisania posta wynowisły odpowiednio: ok. 1100 pln za bilet 7 dniowy, ok. 1750 pln za bilet 14 dniowy oraz ok. 2200 pln za bilet 21 dniowy.

JR Pass kupuje się przez Internet na stronie www.japan-rail-pass.com . Bilet, a w zasadzie kupon na bilet przyjeżdża do domu za pośrednictwem kuriera w ciągu 48 h od zakupu (to jest zadziwiające!). Po przyjeździe do Japonii kupon należy wymienić na właściwy bilet JR Pass. Lista punktów, w których wymienia się kupon na bilet podana jest na ulotce dołączonej do przesyłki. Kupon można wymienić m.in. na lotnisku i od razu użyć, aby dostać się koleją np. linią Narita Ekspress do Tokio.

Już zamawiając bilet w Polsce trzeba go opłacić, co oznacza konieczność podania ilości dni, na jaką wykupuje się JR Pass oraz podania danych osób, które będą z niego korzystać. Na tym etapie nie podaje się terminu, od kiedy obowiązywać będzie bilet. Należy to zrobić podczas zamiany kuponu na właściwy bilet już w Japonii.

Więcej informacji o JR Pass można znaleźć na stronie www.japan-rail-pass.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *