Zamek Białego Żurawia

28 czerwiec 2016 (środa)

Najwspanialszy. Największy. Nie naznaczony zbyt mocno upływem czasu. Nie zniszczony w skutek wojen. Jedyny taki w Japonii, z którego tak wiele ocalało. Wznosi się majestatycznie nad ulicami miasta. Biel jego ścian otoczona zielenią tutejszej roślinności jedynie podkreśla jego wyjątkowość. Otoczony fosą i kamiennymi murami. Choć drewniany, w środku wygląda dość surowo i ponuro z racji niewielkich okien, które zaopatrują wnętrze jedynie w niezbędną ilość światła. Choć niektóre z elementów zamku Białego Żurawia w Himeji sięgają 14 wieku, to aktualny kształt zamek zdobył w 1580 i w ramach kolejnej rozbudowy 30 lat później.

Informacje praktyczne:

  • Zamek znajduje się w Himeji, ale można go swobodnie zwiedzać wybierając się na wycieczkę z Kyoto jedną z linii JR (więc za darmo dla posiadaczy JR Pasa). Ze stacji kolejowej do zamku prowadzą oznaczenia. Zamek znajduje się w odległości około 1 kilometra od stacji kolejowej.
  • Zwiedzenie zamku zajmuje ok 1,5 godziny.
  • Wejściówka do zamku kosztuje 1.000 jenów. Można zakupić bilet łączony także do samurajskich mieszkań i ogrodów (tzw. Koko-en) za dodatkowe 40 jenów. W mojej skromnej opinii Koko-en nie jest niezbędnym elemenetem wycieczki ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *